Case Study

Traditional British fried fish in batter with chips in a basket

Smażalnia Ryb

Pani Anna, prowadzi wraz z mężem i córkami smażalnię ryb na Mazurach. Ponieważ to biznes sezonowy, Pani Anna wybrała Wirtualną Kasę Fiskalną w taryfie „Bez zobowiązań” – płaci tylko za te miesiące, w których korzysta z rozwiązania fiskalnego.
Pani Anna postawiła na szybkość obsługi, aby w krótkim sezonie letnim obsłużyć maksymalnie wielu Klientów. Dlatego wybrała akcesoria ułatwiające pracę – tablet z podstawką oraz dwie drukarki bonowe. Na drukarce przy ladzie drukowany jest paragon, na drugiej w kuchni, zamówienie, które automatycznie tworzone jest na bazie paragonu. Dzięki temu córki Pani Anny od razu wiedzą jakie kolejne dania mają szykować.
Mąż Pani Anny zajmuje się zaopatrzeniem. W rozwiązaniu chmurowym Olimp, może zdalnie sprawdzić jakie dania cieszyły się dziś największym zainteresowaniem i precyzyjnie uzupełnić zapasy nie odrywając Pani Anny od obsługi Klientów.

Firma Cateringowa

Pan Andrzej pracuje w lokalnej firmie cateringowej. Wraz z kilkoma kolegami rozwożą do biurowców w Katowicach dania gotowe (kanapki, tortille, zestawy sushi, zupy i sałatki). Pan Andrzej został wyposażony przez swoją firmę w wielofunkcyjne urządzenie, które jest połączeniem tabletu, drukarki termicznej oraz terminala płatniczego. Dodatkowo ma zainstalowaną Wirtualną Kasę Fiskalną. Dzięki temu w jednym urządzeniu ma wszystkie niezbędne rozwiązania do sprawnej obsługi Klientów i co najważniejsze bateria wytrzyma przez cały dzień.
Firma, w której pracuje Pan Andrzej stawia na szybkość obsługi oraz niskie koszty, dlatego wybrana została taryfa „24 miesiące”, zaś jednorazowa płatność z góry sprawiła, że został naliczony dodatkowy rabat.
Szef Pana Andrzeja, codziennie analizuje zdalnie w rozwiązaniu chmurowym Olimp, co cieszy się największym zainteresowaniem u Klientów poszczególnych handlowców. Dzięki temu można na bieżąco optymalizować produkcję dań gotowych aby dla każdego Klienta starczyło, aby mógł cieszyć się swoją ulubioną potrawą.
Businessman holding lunch boxes with takeaway food received from a courier outdoors. Food delivery concept
Food truck owner serving burger

Food Truck

Jurek i Marek to nierozłączni koledzy jeszcze z czasów szkolnych. W zeszłym roku wpadli na pomysł aby wystartować z własnym biznesem gastronomicznym w całorocznej formule food truck. Dziś prowadzą biznes tylko we dwóch ale marzą o tym, że kiedyś ich marka będzie szeroko rozpoznawana, a ich sieć franczyzowa przyniesie im spore zyski. Stawiają na proste i nowoczesne rozwiązania dlatego wybrali Wirtualną Kasę Fiskalną w formule „12 miesięcy”.
Aby nie mnożyć kosztów aplikację na swoim smartfonie zainstalował Marek, który zajmuje się głównie obsługą Klientów, Jurek jest zaś wirtuozem kuchni. Ich Klienci, to głównie pracownicy parku technologicznego, na terenie którego działają. Doceniają to, że restauracja Jurka i Marka wysyła im paragony fiskalne SMS’em w formie elektronicznej. Idealnie pasują do tego ekosystemu, a jednocześnie dbają o środowisko. Dbają jednak o wszystkich Klientów, również i tych, którzy z sentymentem patrzą na odchodzącą epokę. W zestawie z kasą zakupili małą i tanią drukarkę termiczną, która za pośrednictwem portu Bluetooth wydrukuje paragon fiskalny.

Mała sieć własna – fast casual

Rodzeństwo Ewa, Marta i Michał, osiem lat temu podjęło wyzwanie wprowadzenia na polski rynek własnej sieci restauracji, w formule fast casual. Zawsze chadzali swoimi ścieżkami. Nigdy nie przyjmowali bezkrytycznie napastliwej argumentacji oferentów. Tak było i tym razem. Ponieważ do końca tego roku, podobnie jak większość branży HoReCa, będą musieli wymienić oldschoolowe rozwiązanie fiskalne na rozwiązanie online, uznali, że to dobry moment aby wreszcie dobrać rozwiązanie, które będzie pasowało do ich motta: „fast&casual”, aby wyprzedzić typową mentalność panującą w branży gastro.
W pierwszej kolejności zwrócili się z pytaniem do producenta rozwiązania POS, które stosują na co dzień. Okazało się, że ich Dostawca jest równie nowoczesny jak i oni, dlatego zadbał o to, aby dostosować swoje rozwiązanie do standardu WDF. Opiekun handlowy ze strony producenta oprogramowania zadbał o dobór optymalnej konfiguracji aby nie mnożyć kosztów, zapewniając jednocześnie wysoką efektywność rozwiązania.
Friends enjoying lunch together in a restaurant.

Systemy POS zgodne ze standardem WKF

Porozmawiajmy!

Masz pytania? Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Chcesz się spotkać i porozmawiać? 

Odezwij się do nas. Jesteśmy tu po to, żeby Ci pomóc.

  Wirtualne Kasy Fiskalne Sp. z o.o.
  ul. Poleczki 23
  02-288 Warszawa
  NIP: 9512503890
  REGON: 386453449
  KRS: 0000848792

  +48 22 335 28 10
  kontakt@wirtualnekasyfiskalne.com.pl